Uzvalki

Kā izvēlēties uzvalku?

Uzvalks ir divu avi trīs apģērba daļu komplekts, kas šūts no vieda auduma. Klasiska tipa uzvalks sastāv no žaketes un biksēm. Agrāk šāda tipa apģērbu varēja atļauties tikai augsta ranga sabiedrības pārstāvji, taču mūsdienās situācija ir krasi mainījusies. Arī uzvalku cenas ir kritušās un mūsdienās šo apģērbu glaunāku vai ikdienišķāku var iegādāties gandrīz ikkatrs.

Uzvalki ir piemēroti ikdienai un saviesīgiem pasākumiem. Šodien šo apģērbu nēsā gan darbā, gan izejamos vakaros. Gandrīz katram vīrietim mājās ir vismaz viens uzvalks, kas tiek vilkts ikdienā vai saviesīgos pasākumos. Etiķetes speciālisti apgalvo, ka katram sevis cienošam vīrietim mājās ir jābūt vismaz vienam labam uzvalkam. Speciālisti ir pārliecināti, ka pirmo iespaidu cilvēks uz otru atstāj pirmajās 30 sekundēs, kas nozīmē, ka labs uzvalks šādā situācijā var nospēlēt par labu tā valkātājam. Aptauju rezultāti liecina, ka sievietēm vīrieši uzlakos šķiet daudz pievilcīgāki kā tie paši vīrieši tad, ka nevalkā uzvalku. Bet tieši šī iemesla dēļ uzvalks ir jāizvēlas īpaši rūpīgi, lai tas derētu laikā un piestāvētu tā valkātājam.

Kā izvēlēties uzvalku?

  •       Vīriešiem, ar standarta auguma izmēriem, derēs lielākā daļa veikalos pieejamie uzvalki.
  •       Vīriešiem ar lieko svaru derēs vertikāli strīpaini uzvalki. Vislabāk izvēlēties mazliet brīvāku žaketi, kas apslēps apaļīgās nepilnības.
  •       Klasiskie vīriešu uzvalki ar divām pogām lieliski derēs īsa auguma vīriešiem. Tāpat šim auguma tipam labi izskatīsies saīsinātas frakas. Īsiem vīriešiem ieteicam izvairīties no divrindu žaketēm un saīsinātajām biksēm ar atlocītiem galiem.
  •       Vīriešu uzvalku lielie izmēri parasti veikalos nav atrodami. Šādos gadījumos vislabāk būs griezties pie šuvējas, kura pratīs izvēlēties perfektu piegrieztni uzvalka nēsātājam.
  •       Uzvalki zēniem labi izskatīsies kādā netipiskā krāsā. Bērnu uzvalki drīkst būt arī pasteļtoņos, jo etiķetes likumi pret bērniem izturas daudz brīvāk.

Iegādājoties uzvalku, īpaši, svarīgiem dzīves notikumiem, ir jāņem vērā auguma proporcijas. Svinīga tipa uzvalkus ieteicams iegādāties īpašos, specializētos veikalos vai šūšanas darbnīcās. Piemēram, visbiežāk labākie vīriešu uzvalki kāzām nopērkami kāzu salonos.

Uzvalku aksesuāri

Uzvalki jauniešiem un jauniem vīriešiem ļoti labi saskaņojami ar dažādiem stilīgiem aksesuāriem – modernām aproču pogām, jauneklīgu kaklasaiti vai tauriņu. Piemēram, uzvalki izlaidumam labi izskatīsies ar mūsdienīgajiem latviešu rakstu tauriņiem.

Kāzu uzvalki labi ies kopā ar pieskaņotu lakatiņu vai ziedu pušķīti, kas tiek ielikts priekšējā krūšu kabatiņā. Bērnu uzvalki valkājami vienkāršā veidā, nepārspīlējot ar dažādiem aksesuāriem. Stila eksperti bieži nokaunina vecākus, kuri bērniem pie uzvalka liek valkāt kakla saiti vai kādus smagnējus aksesuārus. Taču, ja uzvalka valkātājs vēlas atstāt elegantu iespaidu, iesakām izvēlēties pieskaņotu pulksteni.

Uzvalki pieejami dažādās cenās

Zinātāji mācēs pastāstīt, kur nopērkami vīriešu uzvalki atlaidēs. Lēti uzvalki Rīgā nopērkami pat par 50 eiro komplektā. Dārgāki vīriešu uzvalki cenas ziņā var svārstīties līdz pat 500 eiro un vairāk. Uzvalki Rīgā iegādājami plašā klāstā visās cenu kategorijās. Stilīgi vīriešu uzvalki klasiskajos izmēros atrodami gandrīz visos vīriešu apģērbu veikalos, taču, ja nepieciešams nestandarta izmēra komplekts, būs jādodas pie šuvējas. Lēti uzvalki ne vienmēr būs slikti uzvalki! Ja naudas kabatā nav tik, cik gribētos, bet uzvalks ir nepieciešams, iesakām doties pie šuvējas, kura piemeklēs labāko un izdevīgāko audumu glaunam uzvalka komplektam. Daudzi teiks, ka veikalos var iegādāties lētāku apģērbu, taču šinī gadījumā laba šuvēja atmaksāsies ar kvalitatīvu preci par ļoti izdevīgu samaksu.